Безпека на зимових дорогах

Зима – непроста пора для автомобілістів. Знижується температура повітря, випадає сніг, часто на дорогах сльота (сніг упереміж із брудом та реагентами), перепади температур. Все це негативно позначається як на стані авто, так і як його пересування. Дедалі більше звернень до служб евакуації авто. Як же убезпечити себе та авто взимку?

Евакуація авто на зимових дорогах

Поради з безпеки авто взимку

Щоб максимально убезпечити себе на зимових дорогах, необхідно відповідально поставитися до підготовки авто і дотримуватись певних правил при експлуатації.

Підготовка автомобіля до зими

Змінюємо літню гуму на зимову

"Перевзувати" автомобіль необхідно вже при температурі +5-7°C. Адже за показників, близьких до нуля, літні шини стають жорсткими та галасливими. На такій гумі їздити дуже небезпечно. Зчеплення зі зледенілим дорожнім покриттям практично відсутнє. Зимові шини дозволяють знизити гальмівний шлях автомобіля приблизно в півтора рази.

Звертаємо увагу, що зимова гума має бути не зношеною, з висотою протектора не нижче 4мм. Інакше таку гуму можна прирівняти до літньої.

Змінюємо літню гуму на зимову

Перевірка акумулятора

Пусковий струм акумулятора взимку значно знижується. Тому варто своєчасно подбати про достатній рівень заряду батареї. При низьких температурах авто зі слабко зарядженим акумулятором може просто не завестися.

Робочі рідини

До зимового сезону необхідно обов'язково перевірити всі рідини автомобіля – їх якість, рівень, термін використання. Ті з них, які мають сезонні варіанти, замінити.

Попереджаємо запотівання стекол

Хороша видимість – запорука безпечної їзди. Тому потрібно передбачити можливе запотівання стекол.

Для цього необхідно перевірити працездатність системи вентиляції та обігріву салону, стан салонного фільтра.

З салону бажано забрати все, що може накопичувати вологу. До таких предметів, наприклад, відносяться улюблені багатьма повстяні килимки. Краще на зимовий сезон замінити їх на гумові.

Попереджаємо запотівання стекол

Дбаємо про стан кузова

Перед настанням холодів бажано оглянути кузов на предмет корозії та пошкоджень лакофарбового покриття. У разі виявлення – усунути проблеми.

Взимку рекомендується після миття авто обробляти кузов спеціальними поліролями на восковій основі. Це захистить лакофарбове покриття кузова від негативного впливу сонячного проміння, вологи, різних домішок, якими посипають дороги взимку.

Замки та гумові ущільнювачі

Гумові ущільнювачі дверей та багажника, дверні замки необхідно обробити спеціальними силіконовими мастилами. Різниця температур у салоні та на вулиці може спровокувати примерзання до кузова ущільнювачів та обмерзання замків.

Підготовка автомобіля до зими

А як же двірники?

Склоочисники (і лобового, і заднього скла) повинні бути в робочому стані - рухатися тихо, рівномірно, не залишати слідів на склі під час роботи, прибирати всю вологу зі скла.

Якісна робота двірників – запорука вашої безпеки.

На зимовий сезон рекомендується встановити безкаркасні очисники. Вони мають найкращий захист від обмерзання.

Правила експлуатації транспортного засобу взимку

Дотримуємося дистанції

Навіть якщо на вулиці немає мінуса, краще не поспішати і дотримуватися дистанції. Зимова дорога сповнена несподіванок: ожеледиця, сніг, сльота, хуртовина…

І якщо ви впевнені у собі та у відмінному стані вашого авто, то чи можете ви також довіряти іншим учасникам дорожнього руху?!

Гальмування

Взимку слід гальмувати плавно, не вдавлюючи різко педаль гальма «в підлогу». Гальмувати краще двигуном. Характер екстреного гальмування залежить від провідного приводу авто.

Ручник

Коли взимку автомобіль залишається на стоянці, краще ставити його на передачу (першу, задню), але не на ручне гальмо.

Пов'язана ця рекомендація з тим, що в гальмівні колодки потрапляє сніг/волога, що тане. І за тривалої стоянки колодки замерзають.

В дорозі

Під час руху містом та за його межами намагайтеся уникати попадання коліс на трамвайні рейки та на дорожню розмітку. Вони можуть бути слизькими і викликати занесення автомобіля.

Правила експлуатації транспортного засобу взимку

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зведете до мінімуму ризик потрапляння в ДТП.

Евакуатор в Одесі Дельфін-Авто

Якщо все ж таки ви потрапили у неприємну ситуацію на дорозі, можете скористатися послугами евакуатора.

  • Наша команда працює цілодобово.
  • Подача евакуатора на об'єкт протягом 30 хвилин.
  • У нас працюють лише кваліфіковані фахівці.
  • Працюємо з будь-якими видами авто – від легкових до фур та спецтехніки.
  • Витягуємо з будь-яких важкодоступних місць.
  • Індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Телефонуйте +38 (073) 437-44-71

Евакуатор в Одесі Дельфін-Авто

Дельфін-Авто – зима нам не завада!