Осінні сюрпризи на дорогах

Осіння пора – одна з найяскравіших пір року. Повітря стає приємно прохолодним, дерева розфарбовуються в різні кольори, вже немає літньої спеки, а зимові холоди ще не морозять носи та щоки.

Але чи така привітна осінь з автолюбителями?! На жаль, ні!

У цій статті ми розглянемо основні проблеми, на які варто звернути особливу увагу власникам авто і розберемося, де шукати допомоги, якщо трапилася неприємна ситуація на дорозі.

Осінні сюрпризи на дорогах

Експлуатація авто восени

Як стверджують дорожні зведення, осінь – найнебезпечніша пора року для водіїв. Чому? Як можна до неї підготуватися, щоб максимально убезпечити себе та авто?

Технічний стан автомобіля

В осінній період підвищується вологість, погіршується зчеплення з дорожнім покриттям, приходять перші заморозки.

Кожен відповідальний власник автомобіля повинен подбати про підготовку свого залізного коня до осінньої негоди.

 • Перевірити стан коліс, їх балансування
 • Замінити технічні рідини
 • Перевірити роботу склоомивачів, очисників, фільтрів, кондиціонерів, вентиляції, опалювальної системи тощо.
 • Оцінити, чи немає на кузові сколів, подряпин. Якщо є, обробити – щоб уникнути корозії
 • Перевірити стан фар та інших освітлювальних елементів
 • Підготувати до холодів акумулятор, генератор, перевірити електропроводку
 • Перевірити стан гальмівних колодок та кермової системи
 • Регулярне миття авто
 • Підготувати щітки, скребки, ганчірочки – все необхідне для очищення авто
 • Ревізія щодо непотрібних речей в авто – готуватися, так готуватися.

Технічний стан автомобіля

Дорожне покриття

З настанням осені все навколо покривається шаром різнокольорового листя. І якщо в парках та садах це видовище виглядає дуже яскраво та вражаюче, то на дорогах таке покриття таїть масу небезпек.

По-перше, вологість у поєднанні з листям дуже сильно знижує зчеплення коліс із дорогою. Це суттєво збільшує гальмівний шлях автомобіля. І якщо не врахувати цей фактор, і вести себе на дорозі, як і раніше, активно, машину може легко «занести» - на узбіччя, в кювет, у зіткнення з іншими автомобілями, на пішохідну частину тощо.

Другий неприємний момент – під листям можуть ховатися калюжі та ями. Калюжі загрожують автомобілю «акваплануванням», коли протектор шини не встигає видавити всю воду з-під колеса, машину «несе» і водій втрачає керування транспортом. Потрапляння ж у яму може призвести до втрати не тільки управління, а й, наприклад, підвіски.

Крім листя на дорогах з'являється ще й перший лід. Причому, його не завжди можна спрогнозувати - адже ви можете виїжджати і в плюсову температуру, а десь у тіні, та ще й на повороті, зустріти невелику обмерзлу ділянку дороги.

У будь-якому випадку тут поради такі: попереджувальне зниження швидкості, особливо на поворотах та при гальмуванні, збільшення дистанції, посилена увага на дорогах.

Дорожнє покриття восени

Освітлення

Восени світловий день скорочується. Все частіше доводиться їздити у темну пору доби. А в поєднанні з похмурим мокрим асфальтом і голими сіро-чорними деревами все навколо здається непроглядною темрявою. Тому особливу увагу потрібно приділити стану освітлювальних приладів автомобіля, регулярно перевіряти їхню працездатність.

Також восени часті тумани. Вони не тільки знижують видимість, але і можуть дещо спотворювати реальність – автомобіль, що їде попереду, здається далі, ніж є насправді, колір світлофора може спотворитися при сильному тумані і ввести в оману водія.

У темряві відблиски зустрічних авто можуть засліпити водія на якийсь час. Вдень це можуть бути сонячні відблиски. Тут можуть допомогти спеціальні антиблікові окуляри.

Чисте скло авто, коректно працюючі склоомивачі та освітлювальні елементи – запорука безпечного пересування в умовах обмеженої видимості.

Пішоходи

- Ну, і до чого тут пішоходи?! - Напрошується питання. – Адже вони не ходять дорогами.

На вулицях похмуро і холодно, всі поспішають додому – скоріше у комфорт та затишок, до теплого чаю та пледу. І досить часто пішоходи, а особливо діти, мчать через дорогу, забувши про те, що там їдуть автомобілі.

Водіям у рази важче побачити пішоходів, оскільки навколо темно, і осінній одяг у людей найчастіше в темних тонах. Це робить їх практично непомітними.

Що робити, якщо все ж таки трапилася неприємна ситуація на дорозі?

Насамперед оцінити обстановку.

Якщо автомобіль не пошкоджений або пошкоджений незначно, і може пересуватися, їдьте додому або на СТО, де буде надано допомогу у відновленні авто.

Якщо ж автомобіль потрапив у кювет, яму або водоймище, зіткнувся з іншим авто або будь-яким іншим об'єктом, і його самостійне пересування далі неможливе, варто скористатися послугами евакуатора.

Евакуатор в Одесі восени

Дельфін-Авто – евакуатор в Одесі

Збережіть у мобільному наш телефон +38 (073) 437-44-71

Чому ми?

 • Працюємо 24/7
 • Час подачі евакуатора – до 30 хвилин
 • Індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • Кваліфіковані фахівці
 • Безпечне навантаження-розвантаження
 • Власний автопарк

Наша компанія давно на ринку послуг евакуації. Евакуюємо транспортні засоби з будь-яких важкодоступних місць.

Дельфін-Авто – ми прийдемо до вас на допомогу будь-якої пори року!